Quixey TLV

יונ 30, 2015
Quixey TLV

בקוויקסי חשבנו על עמדות העבודה לא פחות מאשר על המרחב הציבורי של המשרד.

עמדות העבודה האישיות הגדירו את האופן ספייס, חילקו אותו לקבוצות ואפשרו מרחב עבודה שקט. כל עמדת עבודה מייצרת מרחב משלה וביחד עם עוד עמדות עבודה אחרות מחלוקת את האופן ספייס לקבוצות. בכל עמדת חוצצים שהם לוחות מחיקים ,תקרה אקוסטית, ומתג לתאורה משלה.

quixey office design

Quixey

במרחב המשותף של המשרד, עיצבנו מקום המיועד לכינוס של כלל החברה, לצורך מפגשים שבועיים ומיטאפס המאפשר קבלת אורחים. סביב האזור המרכזי, מקמנו עמדות למפגשים מזדמנים בכל מני אופנים , המיצרות פינות קטנות למפגשים באווירה שונה מזו של חדר ישיבות או סביב עמדת העבודה. פינות לישיבה גבוה, נמוכה ואזור לפעילות גופנית  

 QUIXEY TLV

 QUIXEY TLV - office design

 QUIXEY TLV - office design

עיצבנו שלושה סוגים של חדרי ישיבות שונים. לכל חדר היה נושא ותפקיד משלו. חדר ישיבות לישיבות מהירות, המאופיין בשולחן עמידה ואוירה המייצרת לחץ זמן. חדר זה משמש להצגת רעיון וקבלת החלטות באופן מהיר. חדר ישיבות עם ישיבה נמוכה על דשא. מיועד לישיבות ארוכות וסיעור מוחות. משמש למצבים בהם רוצים לקיים מפגש ארוך ונוח. חדר ישיבות שמיים לישיבות סטנדרטיות שהשמיים הם הגבול

 QUIXEY TLV - office design

 QUIXEY TLV - office design

3 סיבות למה צריך מדפסת תלת ממד למשרד עיצוב משרדים חדשני

דצמ 1, 2014

מדפסות התלת מימד הופכות לזמינות יותר ויותר ומוסיפות למעצבים בעולם הפיזי חופש פעולה משמעותי. אדריכל או מעצב העובד עם תוכנות תלת מימד, יכול ישר מהמחשב להוציא לפועל פרטים יחודיים לכל פרויקט מחדש ,ללא צורך בשימוש בפרטים קיימים. המדפסת מאפשרת גם ליצור מודלים קטנים מורכבים ביעילות של זמן ולאפשר חקירה והסברה של של המודל למעצב, ליצרן וגם ללקוח. נראה שעולם העיצוב הולך להשתנות ולאפשר שליטה יותר טובה של המעצב על תהליך היצור והבניה.

כן להמציא את הגלגל
יש הרבה פרטי חיבור שפשוט קשה לעצב מחדש עם בעלי המקצוע השונים . לכן יש נטיה לאדריכלים ומעצבים להשתמש במוצרים קיימים ולחדש רק בעזרת ספקים עם מוצרים חדשים. המפדסת התלת מימד מאפשרת למשרד העיצוב להמציא מחדש פרטים משלו, ללא תלות ביצרן חיצוני ובכך לחדש עם הרבה פחות מגבלות של זמן ועלות. הקשר בין התוצר למחשב המעצב, הופך להיות ישיר ללא גורמים מתווחים ובכך מאפשרים המון חופש עיצובי ויעלות בזמן.
דוגמה לפרט ייחודי שעיצבנו במשרד זה מחבר רצועת גומי לפרופיל ברזל. היה צורך ליצר מוצר ייחודי למשרד הי טק צעיר. המוצר הצריך פרטים ייחודיים כמו חיבור בין ברזל לרצועת גומי נמתח. במקום לחפש מחבר קיים, תוך יום עיצבנו מחבר משלנו. בתהליך העיצוב הומצאו כמה אופציות, שאם היו מיוצרים עם בעל מקצוע היה לוקח הרבה יותר זמן והרבה יותר כסף. מעבר לכך ,זה אפשר לנו להגיע בדיוק למה שרצינו במקום להתפשר על משהו קיים.

מוודל תלת ממד עיצוב משרד

הדמיה עיצוב משרד

ככה בונים את זה!
״הנייר סופג הכל״ , ״במחשב זה מאד פשוט״, ״הכל אפשרי, זה רק עניין של עלות״. אלו הם חלק מהמשפטים ששמועים מבעלי מקצוע, הנדרשים לבצע עבודות מורכבות ושונות ממה שהם כבר יצרו או רגילים ליצר. היום שקל יותר למעצבים המשתמשים בתוכנות מתקדמות, לעצב דברים עם מורכבוית תלת מימד, קשה יותר לבעלי המקצוע לבצע או להבין איך בונים את האוביקט הרצויי. בעזרת מדפסת תלת מימד, יכולים המעצבים ליצר בעצמם מודל מוקטן ללא מאמץ, המאפשר פיתוח עיצובי של האוביקט וגם דרך להנחות את בעל המקצוע על אופן ההרכבה והבניה. זה חוסך מבעל המקצוע לנסות ולפתור את הכל בעצמו, דבר אשר חוסך עלויות וזמן של נסיונות כושלים. זה אומר שיותר קל ליצר אוביקטים מסובכים שלא היו מתאפשרים אחרת במסגרות תקציב וזמנים שונים. לא פחות חשוב, זה מאפשר שליטה של המעצבים בתהליך היצור ובכך לשלוט יותר במה שמתקבל .
כשעיצבנו עמדת בריינסטורמינג אישית, עם מורכבות תלת ממדית, היינו צריכים גם לתת את הפתרון לבעל המקצוע ולהראות ללקוח איך זה נראה . הדפסנו מודל מוקטן במדפסת התלת ממד שלנו, הבנו בדיוק איך איפשר להרכיב אותו וגם איזה חלקים נדרשו ליצר אותו כדי לקבל את הדבר הרצוי וזה עזר מאד בתהליך העיצוב, היצור והתמחור.

מודל תלת מימד עיצוב משרד

מודל תלת ממד עיצוב משרד

הדמיה עיצוב משרד

תורידו קובץ ויש לכם עיצוב של סטודיו BA במשרד.
בדרך כלל שמדובר בשימוש בעיצוב המשרד, צריך להתחיל בהליך שיפוץ, שזה עניין כבד ולא תמיד מתאפשר. בעזרת המדפסת זה יכול להיות הרבה יותר פשוט. אצלנו במשרד כבר עובדים על כל מני מוצרים לשידרוג עמדות העבודה. את המוצרים האלו יהיה אפשר לקבל ברשת בתור קובץ ואז להדפיס כמה שרוצים. זה יאפשר לכל עובד, את בחירת המוצר שאותו הוא רוצה ובעזרתו ישדרג את עמדת העבודה האישית שלו. השאיפה שהעובד הפשוט ישפיע כמה שיותר על עמדת העבודה שלו ובכך ירגיש יותר טוב עם סביבת העבודה האישית. לא משנה כמה רחוק ולא משנה כמה צריך, גם עם מדובר בהרבה מוצרים או רק בכמה בודדים. שילוב העיצוב במשרד הופך להיות יותר זמין וקל.

הדמיה עיצוב משרד

לסיכום אני יכול להגיד שמדפסת התלת ממד פתחה בפננו עולמות חדשים של אפשרויות. מאז שקנינו את המדפסת למשרד שלנו, היא לא מפסיקה להדפיס ולשמש אותנו ביצירת עיצוב חדשני. הרבה רעיונות חדשים עולים כל הזמן ונראה שיש דרך חדשה ליצור עיצוב.

עובד שטוב לו, לא עוזב

יונ 9, 2014

לתכנון ועיצוב המרחב הפרטי של העובד במשרד, יש השפעה משמעותית על תנאי העבודה הבסיסיים. בשונה מהמרחב הציבורי במשרד, עמדת העבודה היא המקום בו העובדים מבלים את מרבית זמנם. בייחוד בחלל עבודה פתוח, יש לתנאים בעמדה השפעה משמעותית על נוחות העובד, וזה יכול להשפיע על בחירתו של העובד במקום העבודה . מסכי מחשב שכל אחד יכול להציץ בהם, כיסאות צפופים, שולחנות קטנים וחוסר הפרדה בין עמדות, יכולים לגרום לכל אדם לחוש שחודרים למרחב האישי שלו ולגרום ללחץ וחוסר נוחות.

בפוסט זה ריכזנו כמה נושאים מרכזיים שאנחנו חושבים שצריך לשים לב אליהם כשמתכננים ומעצבים את אזור העבודה במשרד, כדי לאפשר יחס גיוס ושימור עובדים טוב בחברה.
המשך…

שקט במשרד: פתרונות עיצוב אקוסטיים לרעש בחלל העבודה

מאי 27, 2014

מחקרים שנעשו בנושא noise open-space מראים שרעש במשרד מהווה מקור מספר אחד להפרעה, תסכול אצל חלק מהעובדים, ואף פוגע ביעילות העבודה של רבים מהם בסוף היום. כשזה מגיע לאקוסטיקה משרדית אין ספק שמגמת הישיבה באופן-ספייס, ששולט בעיצוב משרדים בארץ ובעולם, מהווה מטרד לעובדים רבים שהיו שמחים להתנתק מההמון במהלך העבודה, אבל כמו בגן, כולם חייבים להסתדר ביחד.

סטודיו BA, משרד לאדריכלות ועיצוב העוסק בתכנון ועיצוב פנים של משרדי היי טק מתמקד בסביבת העבודה האישית של ההייטקיסט במשרד בכך שהוא נותן מענה לכל עובד להעדפות שלו באמצעות עיצוב פנים העונה על שלל בעיות וביניהן גם רעש תוך כדי התחשבות בפרט ובכלל.

 דרך אחת להתגבר על אקוסטיקה בעייתית בחלל היא באמצעות ספיגת הרעשים בחומרים מותאמים כפי שעשו האדריכל מורן בן-חור והמעצב עמרי אמויאל במשרד חברת ,Homestyler שבו תקרות צבעוניות עשויות חומרים סופגי קול מוקמו מעל לכל קבוצת שולחנות תוך כדי התחשבות בחלוקה של החלל. בסטארט-אפים ומשרדי ההייטק, במקום בו ממוצע הגילאים הוא 30, הנקודה הזו חשובה במיוחד.

במחשבה ראשונית קל אולי לחשוב שדווקא העובדים הצעירים הם אלו ש"זורמים" עם הרעש, אבל במקרה של עובדי הייטק נחשקים ייתכן שה"זרימה" שלהם תהיה החוצה למשרדים אחרים. ברוב הפעמים, יהיה להם קשה בעצמם לשים את האצבע על "מה הפריע", אבל אין לזלזל בחשיבות הפינה האינטימית של עובד שבה הוא מבלה את רוב שעות היום שלו. בין אם הוא אוהב לעבוד עם אוזניות ולהקשיב למטאליקה או מעדיף לשמוע דממת אלחוט.

גם במשרד של חברת האם של Homestyler, אוטודסק, עיצוב הפנים האקוסטי נעשה תוך כדי התייחסות לחלל שם יש איזור עם חלוקה לפי גבהים לקבוצות ותתי קבוצות של 4 – 8 איש שמתקשרים ביניהם בשקט ובקלות מבלי להפריע לעובדים אחרים שלמעשה נמצאים באותו החדר.

עם קצת התחשבות ניתן ליצור בעיצוב משרד נוחות אקוסטית מרבית שמובילה לתחושת אינטימיות, כך שיעילותו של כל עובד עולה, יחד עם תחושת הסיפוק שלו ממקום העבודה. באופן כזה, גם מתכנת שיש לו סטייה קטנה ואהבה לרעש הלבן של המשרד יכול תמיד לגלוש ליוטיוב ולהאזין לשבע שעות סאונד משרדי ברצף בלי שיפריעו לו, ושהוא לא יפריע לאחרים.

 

עיצוב ותכנון פנים משרד

אפר 22, 2014

עיצוב ותכנון משרד הוא התהליך בו מחליטים ההחלטות לגבי תפקידו ואופן תפקודו של המשרד. המשרד אינו סתם מקום שבאים לעבוד בו, אלא מקום שישמש את הארגון השוכן בו. ז"א , שאם לכל ארגון יש מטרות ואופן פעילות משלו, אז כל ארגון צריך עיצוב ותכנון משלו. המשך…

5 דרכים פשוטות לעיצוב סטארטאפ שכיף לעבוד בו

אפר 16, 2014

המשרד הוא המקום בו אנו מבלים כמעט אותו סכום שעות כמו בבית הפרטי שלנו וזו סיבה מספקת להשקיע בו ולטפח אותו, אך בשונה מהבית, במשרד אנו נמדדים ביכולת שלנו להיות יעילים ולייצר ערך וכסף עבור החברה בה אנו עובדים, גם מראהו והאווירה שהוא משרה יקבעו האם עובדים עתידיים ירצו לעבוד אצלי או אצל המתחרים שלי ואלו הן הסיבות החשובות והקובעות מדוע כ"כ חשוב להשקיע את הזמן והתקציב בעיצוב ותכנון החלל בו אנו עובדים. המשך…

עיצוב משרד

מרץ 15, 2014
עיצוב משרד

אהבתי את זה ש BA היו קשובים ומצאו לי פתרונות שנובעים ממחקר והכרות עם החברה שלנו. הם ידעו לתכנן חללי עבודה שמאפשרים פרטיות לעובדים ביחס לחלל ציבורי רחב.

המשרד מספק שירות של תכנון, עיצוב, שילוב יועצי מערכות ואישור רשויות, ניהול פרויקטים ופיקוח בשטח. המשרד מנוהל ע"י אדריכל מורן בן חור ומעצב תעשייתי עמרי אמויאל. תהליך העבודה כולל: מחקר ובדיקה של צרכי הלקוח. תוכניות והדמיות 3D .

עיצוב חדש לחברת אוטודסק ישראל

מרץ 13, 2014

אהבתי את זה ש BA היו קשובים ומצאו לי פתרונות שנובעים ממחקר והכרות עם החברה שלנו.

הם ידעו לתכנן חללי עבודה שמאפשרים פרטיות לעובדים ביחס לחלל ציבורי רחב. המשרד מספק שירות של תכנון, עיצוב, שילוב יועצי מערכות ואישור רשויות, ניהול פרויקטים ופיקוח בשטח. המשרד מנוהל ע"י אדריכל מורן בן חור ומעצב תעשייתי עמרי אמויאל. תהליך העבודה כולל: מחקר ובדיקה של צרכי הלקוח. תוכניות והדמיות 3D .

צור קשר

מורן בן-חור

מורן בן-חור

אדריכל

050-276-2762
moran@studioba.co.il
עמרי אמויאל

עמרי אמויאל

מעצב

050-633-0608
omri@studioba.co.il

תנו לנו לחזור אליכם

בן אביגדור 18 תל-אביב, studio@studioba.co.il