→ חזרה לכל הפוסטים

שקט במשרד: פתרונות עיצוב אקוסטיים לרעש בחלל העבודה

מאי 27, 2014

מחקרים שנעשו בנושא noise open-space מראים שרעש במשרד מהווה מקור מספר אחד להפרעה, תסכול אצל חלק מהעובדים, ואף פוגע ביעילות העבודה של רבים מהם בסוף היום. כשזה מגיע לאקוסטיקה משרדית אין ספק שמגמת הישיבה באופן-ספייס, ששולט בעיצוב משרדים בארץ ובעולם, מהווה מטרד לעובדים רבים שהיו שמחים להתנתק מההמון במהלך העבודה, אבל כמו בגן, כולם חייבים להסתדר ביחד.

סטודיו BA, משרד לאדריכלות ועיצוב העוסק בתכנון ועיצוב פנים של משרדי היי טק מתמקד בסביבת העבודה האישית של ההייטקיסט במשרד בכך שהוא נותן מענה לכל עובד להעדפות שלו באמצעות עיצוב פנים העונה על שלל בעיות וביניהן גם רעש תוך כדי התחשבות בפרט ובכלל.

 דרך אחת להתגבר על אקוסטיקה בעייתית בחלל היא באמצעות ספיגת הרעשים בחומרים מותאמים כפי שעשו האדריכל מורן בן-חור והמעצב עמרי אמויאל במשרד חברת ,Homestyler שבו תקרות צבעוניות עשויות חומרים סופגי קול מוקמו מעל לכל קבוצת שולחנות תוך כדי התחשבות בחלוקה של החלל. בסטארט-אפים ומשרדי ההייטק, במקום בו ממוצע הגילאים הוא 30, הנקודה הזו חשובה במיוחד.

במחשבה ראשונית קל אולי לחשוב שדווקא העובדים הצעירים הם אלו ש"זורמים" עם הרעש, אבל במקרה של עובדי הייטק נחשקים ייתכן שה"זרימה" שלהם תהיה החוצה למשרדים אחרים. ברוב הפעמים, יהיה להם קשה בעצמם לשים את האצבע על "מה הפריע", אבל אין לזלזל בחשיבות הפינה האינטימית של עובד שבה הוא מבלה את רוב שעות היום שלו. בין אם הוא אוהב לעבוד עם אוזניות ולהקשיב למטאליקה או מעדיף לשמוע דממת אלחוט.

גם במשרד של חברת האם של Homestyler, אוטודסק, עיצוב הפנים האקוסטי נעשה תוך כדי התייחסות לחלל שם יש איזור עם חלוקה לפי גבהים לקבוצות ותתי קבוצות של 4 – 8 איש שמתקשרים ביניהם בשקט ובקלות מבלי להפריע לעובדים אחרים שלמעשה נמצאים באותו החדר.

עם קצת התחשבות ניתן ליצור בעיצוב משרד נוחות אקוסטית מרבית שמובילה לתחושת אינטימיות, כך שיעילותו של כל עובד עולה, יחד עם תחושת הסיפוק שלו ממקום העבודה. באופן כזה, גם מתכנת שיש לו סטייה קטנה ואהבה לרעש הלבן של המשרד יכול תמיד לגלוש ליוטיוב ולהאזין לשבע שעות סאונד משרדי ברצף בלי שיפריעו לו, ושהוא לא יפריע לאחרים.

 

פוסטים נוספים

Quixey TLV

בקוויקסי חשבנו על עמדות העבודה לא פחות מאשר על המרחב הציבורי של המשרד. עמדות העבודה האישיות הגדירו את האופן ספייס, חילקו אותו לקבוצות ואפשרו מרחב עבודה שקט. כל עמדת עבודה מייצרת מרחב משלה וביחד עם עוד עמדות עבודה אחרות מחלוקת את האופן ספייס לקבוצות. בכל עמדת חוצצים שהם לוחות מחיקים ,תקרה אקוסטית, ומתג לתאורה משלה….

קרא עוד

3 סיבות למה צריך מדפסת תלת ממד למשרד עיצוב משרדים חדשני

מדפסות התלת מימד הופכות לזמינות יותר ויותר ומוסיפות למעצבים בעולם הפיזי חופש פעולה משמעותי. אדריכל או מעצב העובד עם תוכנות תלת מימד, יכול ישר מהמחשב להוציא לפועל פרטים יחודיים לכל פרויקט מחדש ,ללא צורך בשימוש בפרטים קיימים. המדפסת מאפשרת גם ליצור מודלים קטנים מורכבים ביעילות של זמן ולאפשר חקירה והסברה של של המודל למעצב, ליצרן…

קרא עוד

צור קשר

מורן בן-חור

מורן בן-חור

אדריכל

050-276-2762
moran@studioba.co.il
עמרי אמויאל

עמרי אמויאל

מעצב

050-633-0608
omri@studioba.co.il

תנו לנו לחזור אליכם

בן אביגדור 18 תל-אביב, studio@studioba.co.il