→ חזרה לכל הפוסטים

3 סיבות למה צריך מדפסת תלת ממד למשרד עיצוב משרדים חדשני

דצמ 1, 2014

מדפסות התלת מימד הופכות לזמינות יותר ויותר ומוסיפות למעצבים בעולם הפיזי חופש פעולה משמעותי. אדריכל או מעצב העובד עם תוכנות תלת מימד, יכול ישר מהמחשב להוציא לפועל פרטים יחודיים לכל פרויקט מחדש ,ללא צורך בשימוש בפרטים קיימים. המדפסת מאפשרת גם ליצור מודלים קטנים מורכבים ביעילות של זמן ולאפשר חקירה והסברה של של המודל למעצב, ליצרן וגם ללקוח. נראה שעולם העיצוב הולך להשתנות ולאפשר שליטה יותר טובה של המעצב על תהליך היצור והבניה.

כן להמציא את הגלגל
יש הרבה פרטי חיבור שפשוט קשה לעצב מחדש עם בעלי המקצוע השונים . לכן יש נטיה לאדריכלים ומעצבים להשתמש במוצרים קיימים ולחדש רק בעזרת ספקים עם מוצרים חדשים. המפדסת התלת מימד מאפשרת למשרד העיצוב להמציא מחדש פרטים משלו, ללא תלות ביצרן חיצוני ובכך לחדש עם הרבה פחות מגבלות של זמן ועלות. הקשר בין התוצר למחשב המעצב, הופך להיות ישיר ללא גורמים מתווחים ובכך מאפשרים המון חופש עיצובי ויעלות בזמן.
דוגמה לפרט ייחודי שעיצבנו במשרד זה מחבר רצועת גומי לפרופיל ברזל. היה צורך ליצר מוצר ייחודי למשרד הי טק צעיר. המוצר הצריך פרטים ייחודיים כמו חיבור בין ברזל לרצועת גומי נמתח. במקום לחפש מחבר קיים, תוך יום עיצבנו מחבר משלנו. בתהליך העיצוב הומצאו כמה אופציות, שאם היו מיוצרים עם בעל מקצוע היה לוקח הרבה יותר זמן והרבה יותר כסף. מעבר לכך ,זה אפשר לנו להגיע בדיוק למה שרצינו במקום להתפשר על משהו קיים.

מוודל תלת ממד עיצוב משרד

הדמיה עיצוב משרד

ככה בונים את זה!
״הנייר סופג הכל״ , ״במחשב זה מאד פשוט״, ״הכל אפשרי, זה רק עניין של עלות״. אלו הם חלק מהמשפטים ששמועים מבעלי מקצוע, הנדרשים לבצע עבודות מורכבות ושונות ממה שהם כבר יצרו או רגילים ליצר. היום שקל יותר למעצבים המשתמשים בתוכנות מתקדמות, לעצב דברים עם מורכבוית תלת מימד, קשה יותר לבעלי המקצוע לבצע או להבין איך בונים את האוביקט הרצויי. בעזרת מדפסת תלת מימד, יכולים המעצבים ליצר בעצמם מודל מוקטן ללא מאמץ, המאפשר פיתוח עיצובי של האוביקט וגם דרך להנחות את בעל המקצוע על אופן ההרכבה והבניה. זה חוסך מבעל המקצוע לנסות ולפתור את הכל בעצמו, דבר אשר חוסך עלויות וזמן של נסיונות כושלים. זה אומר שיותר קל ליצר אוביקטים מסובכים שלא היו מתאפשרים אחרת במסגרות תקציב וזמנים שונים. לא פחות חשוב, זה מאפשר שליטה של המעצבים בתהליך היצור ובכך לשלוט יותר במה שמתקבל .
כשעיצבנו עמדת בריינסטורמינג אישית, עם מורכבות תלת ממדית, היינו צריכים גם לתת את הפתרון לבעל המקצוע ולהראות ללקוח איך זה נראה . הדפסנו מודל מוקטן במדפסת התלת ממד שלנו, הבנו בדיוק איך איפשר להרכיב אותו וגם איזה חלקים נדרשו ליצר אותו כדי לקבל את הדבר הרצוי וזה עזר מאד בתהליך העיצוב, היצור והתמחור.

מודל תלת מימד עיצוב משרד

מודל תלת ממד עיצוב משרד

הדמיה עיצוב משרד

תורידו קובץ ויש לכם עיצוב של סטודיו BA במשרד.
בדרך כלל שמדובר בשימוש בעיצוב המשרד, צריך להתחיל בהליך שיפוץ, שזה עניין כבד ולא תמיד מתאפשר. בעזרת המדפסת זה יכול להיות הרבה יותר פשוט. אצלנו במשרד כבר עובדים על כל מני מוצרים לשידרוג עמדות העבודה. את המוצרים האלו יהיה אפשר לקבל ברשת בתור קובץ ואז להדפיס כמה שרוצים. זה יאפשר לכל עובד, את בחירת המוצר שאותו הוא רוצה ובעזרתו ישדרג את עמדת העבודה האישית שלו. השאיפה שהעובד הפשוט ישפיע כמה שיותר על עמדת העבודה שלו ובכך ירגיש יותר טוב עם סביבת העבודה האישית. לא משנה כמה רחוק ולא משנה כמה צריך, גם עם מדובר בהרבה מוצרים או רק בכמה בודדים. שילוב העיצוב במשרד הופך להיות יותר זמין וקל.

הדמיה עיצוב משרד

לסיכום אני יכול להגיד שמדפסת התלת ממד פתחה בפננו עולמות חדשים של אפשרויות. מאז שקנינו את המדפסת למשרד שלנו, היא לא מפסיקה להדפיס ולשמש אותנו ביצירת עיצוב חדשני. הרבה רעיונות חדשים עולים כל הזמן ונראה שיש דרך חדשה ליצור עיצוב.

פוסטים נוספים

Quixey TLV

בקוויקסי חשבנו על עמדות העבודה לא פחות מאשר על המרחב הציבורי של המשרד. עמדות העבודה האישיות הגדירו את האופן ספייס, חילקו אותו לקבוצות ואפשרו מרחב עבודה שקט. כל עמדת עבודה מייצרת מרחב משלה וביחד עם עוד עמדות עבודה אחרות מחלוקת את האופן ספייס לקבוצות. בכל עמדת חוצצים שהם לוחות מחיקים ,תקרה אקוסטית, ומתג לתאורה משלה….

קרא עוד

3 סיבות למה צריך מדפסת תלת ממד למשרד עיצוב משרדים חדשני

מדפסות התלת מימד הופכות לזמינות יותר ויותר ומוסיפות למעצבים בעולם הפיזי חופש פעולה משמעותי. אדריכל או מעצב העובד עם תוכנות תלת מימד, יכול ישר מהמחשב להוציא לפועל פרטים יחודיים לכל פרויקט מחדש ,ללא צורך בשימוש בפרטים קיימים. המדפסת מאפשרת גם ליצור מודלים קטנים מורכבים ביעילות של זמן ולאפשר חקירה והסברה של של המודל למעצב, ליצרן…

קרא עוד

צור קשר

מורן בן-חור

מורן בן-חור

אדריכל

050-276-2762
moran@studioba.co.il
עמרי אמויאל

עמרי אמויאל

מעצב

050-633-0608
omri@studioba.co.il

תנו לנו לחזור אליכם

בן אביגדור 18 תל-אביב, studio@studioba.co.il