→ חזרה לכל הפוסטים

5 דרכים פשוטות לעיצוב סטארטאפ שכיף לעבוד בו

אפר 16, 2014

המשרד הוא המקום בו אנו מבלים כמעט אותו סכום שעות כמו בבית הפרטי שלנו וזו סיבה מספקת להשקיע בו ולטפח אותו, אך בשונה מהבית, במשרד אנו נמדדים ביכולת שלנו להיות יעילים ולייצר ערך וכסף עבור החברה בה אנו עובדים, גם מראהו והאווירה שהוא משרה יקבעו האם עובדים עתידיים ירצו לעבוד אצלי או אצל המתחרים שלי ואלו הן הסיבות החשובות והקובעות מדוע כ"כ חשוב להשקיע את הזמן והתקציב בעיצוב ותכנון החלל בו אנו עובדים.
כאשר אנו ניגשים למלאכת העיצוב והתכנון בתור בעלי המשרד/ היזמים, יש נטייה לנסות לקחת כיוונים עיצוביים שהיינו בוחרים עבור עצמינו בבית הפרטי. לא תמיד גישה זו היא הנכונה, חשוב לייצר מקום עם אמירה אישית אך יש להבדיל זאת מ"טעם אישי" שהרבה פעמים אין לו מקום בעסק, בשונה מבית פרטי.
לא תמיד התקציב או הזמן של החברה מאפשר שיפוצים מאסיביים, במיוחד בשלבי טרום גיוס או גיוס ראשוני, ולפעמים אפילו מדבקות וצמחייה בתקציב נמוך יכולים לשנות את אופי החברה. בדיוק לשם כך אנו שמחים לשתף אתכם בחמישה טיפים שיעזרו לכם לעצב סטארטאפ מגניב ונעים בעזרת כמה שינויים מהירים.
בכל תמונה יופיעו שני מספרים, אחד בצבע ירוק המסמן את רמת ההשקעה הכספית שיעלה ליישם רעיון זה.
slider2 copy

והשני בצבע כחול המסמן את רמת יכולת היישום של הרעיון לבד לעומת צורך בבעל מקצוע.
slider copy

1. צמחייה- אין כמו ביס מהטבע באמצע המשרד.
צמחייה במשרד יכולה לעשות הבדל עצום כאשר מצד אחד היא יכולה להיות זולה, זמינה וקלה לתפעול ומאידך יכולה להיות גם מאוד יקרה ודורשת תפעול מסובך. חשוב לזכור כי צמחים חיים דורשים רמות שונות של אור טבעי וזה אחד הדברים הבסיסיים שיש לברר כאשר רוכשים צמחייה. היום צמחייה מלאכותית מיוצרת באיכות גבוהה ותתאים למי שאין זמן או מספיק אור טבעי במשרד. טבעית או מלאכותית, נגיעה ירוקה תמיד עושה טוב בעיניים.
עציצים

גם פתרון של גרפיקה על קיר בדמות צמחייה יכול להיות מעולה. שווה להתייעץ עם גרפיקאי לגבי איך ומאיפה מדפיסים, ולהזמין איש מדבקות בכדי להדביק בצורה מקצועית על הקיר.
צמחייה גרפית

נושא עדכני וחם בתחום הצמחייה הוא קירות וורטיקליים חיים של צמחייה שנראה מעולה.
קיר צמחייה

בדומה לגרפיקה על הקיר ניתן להשתמש על הרצפה בשטיח בצבע ירוק או לחילופין בדשא סינטטי וגם כאן נגיע לתוצאה סופר FRESH ומרגיעה.
שטיחים

מוצר ייחודי וחדשני הם אריחי טחב, כן כן, בדיוק- טחב! האריח מונח במקום ומתקיים אך ורק על הלחות שקיימת באוויר שבתוך המשרד. אור שמש ישיר ייבש את הטחב ולכן המוצר מצריך מקום מוצל. לא דורש טיפול בכלל. את ארחי הטחב ואת הקירות האנכיים ניתן להשיג בארץ אצל חברת Greenwall.
אריחי תחב

קקטוסים על סוגיהם יידרשו מעט מאוד תפעול אך תמיד יהיו יפים ומרשימים ויחזיקו הרבה זמן מעמד. לעומתם פרחים עונתיים לא יחזקו הרבה זמן מעמד ויידרשו השקעה בתפעול וגם יהיו רגישים לכמות המים הניתנת להם ולכמות האור הטבעי.
בכל משתלה ניתן יהיה להתייעץ ולבחור יחד עם המוכרים את מה שמתאים אליכם למשרד, עכשיו רק נשאר לחשוב על תקציב שתרצו להשקיע בנושא ולבדוק את כמות האור הטבעי והשמש הישירה אצלכם במשרד.

2. שימוש בגרפיקה ודו מימד.
שימוש חכם בגרפיקה הוא אחד הכלים הטובים ביותר ליצור תחושה ואווירה מגניבה.
גרפיקה תלת

תמונות על קיר נמצאות בכל מקום אך שימוש חכם בתמונות ודו מימד לא קיים בהרבה מקומות ותמיד ייצר הרבה עניין ויעורר מחשבה. שתי הדוגמאות למעלה מראות את זה בדיוק- מצד ימין שירותים שנעשו כחלק מקמפיין פירסומי שכאשר אתה יושב עליהם את מרגיש במקום אחר לגמרי, ומצד שמאל מדבקה של כורסא על גבי הקיר שלפניה משולש מרופד- המראה שמתקבל עשיר ומגניב ביותר. עכשיו ננסה לדמיין את התמונות האלה ללא השימוש בגרפיקה- שעמום מוחלט.
להזמנה באינטרנט

ניתן גם להזמין או לקנות מדבקות ואימג'ים מגניבים דרך האינטרנט. מעל מוצגות שתי דוגמאות לדברים שניתן להזמין. מצד ימין מדבקות קיר מתחום הגיימינג שניתן להזמין כמוה ושכמותה באתר what is blik. בצד שמאל אתר ixxidesign המדליק שמאפשר להעלות תמונות של הלקוח ויוצר מהן תמונות/ אריחים לתלייה עצמית.
מעבר לכך יש אתרים מהם ניתן להוריד בתשלום קבצים או הדפסים מוכנים ולמסגר אותן בארץ דוגמת Society6 שהוא אתר מקסים לתמונות מקוריות וגיקיות. או קניית קבצים של תמונות של צלמים לפי מילות חיפוש(image bank) באתר Dreamstime.

3. שימוש באובייקטים תלת ממדיים בחלל.
ניתן למקם גופים תלת מימדיים בחלל כאשר המקום מאפשר זאת, זה יגרום למורכבות מעניינת יותר בחלל ויוסיף נגיעה ייחודית ומגניבה. למטה ניתן לראות דוגמא לשימוש בעניין זה ב- Café Germain, Paris. פסל מתכת של אישה מתחיל מהקומה הראשונה ומגיעה פנימה לקומה השנייה.
תלת ממד1

אך לא תמיד יש את האפשרות או הרצון להשקיע כל כך הרבה, ועדיין לחשוב ולייצר גופים תלת מימדיים חכמים שמתאימים לחלל ולאופי החברה, כמו בדוגמאות למטה הלקוחים ממשרדי סטארטאפ בחו"ל שבקלות ובמחירים סבירים ייצרו עניין רב בחלל באמצעות שימוש באובייקטים מוגדלים ובעלי נפח בתוך המשרד.
תלת ממד4

שימוש בקרטון יכול להיות תחליף זול ומעולה בתחום זה. למטה מימין ניתן לראות פסל קרטון של חברת cardboard safari המייצרת פסלי טרופי של חיות שונות בגדלים משתנים, ומשמאל ניתן לראות ריהוט מקרטון של חברת Kube design שמיובאת לארץ ע"י חברת פיטרו.
תלת ממד3

בובות מגניבות מויניל הן תמיד אופציה טובה ויחסית זולה להכניס עוד גופים תלת ממדיים לחלל המשרד. גם הם מגיעים בגדלים משתנים וישנם מספר גדול של אתרים ברשת שמהם ניתן להזמין, גם בארץ הם זמינים באתר אורבניקס.
תלת ממד2

4. הזמנת אומן רחוב מקומי ליצירת אומנות בתוך המשרד.
תחום הurban arts- קיבל בארץ תנופה משמעותית מאוד, ומספיק טיפה לפתוח את העיניים כשהולכים ברחוב ולראות עבודות מגניבות ביותר.
פילפלד

ניתן להזמין אומן כזה לייצר במיוחד עבור המשרד קיר נושא עם ציור מעניין אך בשונה מהזמנת תמונה מוכנה מראש כאן עדיף לאפשר חופש פעולה גם לאומן ולא לנסות לכפות רעיון, אלה לחשוב ביחד על משהו שמצד אחד ישקף את רוח החברה ומצד שני יאפשר לאומן ביטוי וחופש פעולה. בארץ מוצלחים במיוחד הם האומן פילפלד וקבוצת ברוקן פינגאז.

ניתן גם להזמין או לקנות ציורים ממוסגרים מאומנים בראשית דרכם דוגמת בנצ'וק שיעלו מעט פחות כסף מלייצר במיוחד קיר נושא שלם אך ייתנו אפקט לא פחות מגניב.
בן

5. צביעת ריהוט ישן.
צביעת כסא

לכל אחד יש במרחק טלפון אחד כסא עץ ישן להשגה. צביעה שלו מחדש יכולה להיות עבודת DIY מגניבה או למי שאין זמן, יכול פשוט לגשת לנגר קרוב ולבקש לצבוע. בכל אחת מחנויות כלי העבודה ייעצו על איזה סוג צבע להשתמש, אנחנו ממליצים על צביעה מלאה בגימור מט- משי או מבריק לגמרי באחד מהגוונים המצוינים למטה. חשוב לדעת כי לכל יצרנית צבעים מניפה משלה וההמלצה שלנו היא לבחור מאחת המניפות את הצבע הכי קרוב לצבעים האלו ולבקש אותו עבור צבע המיועד לעץ.
דוגמאות צבע

הקונטרסט בין הצבעוניות למונוכרומטיות של שאר המשרד ייצר נקודת מיקוד שמחה ומגניבה במשרד.

בהצלחה!!!

פוסטים נוספים

Quixey TLV

בקוויקסי חשבנו על עמדות העבודה לא פחות מאשר על המרחב הציבורי של המשרד. עמדות העבודה האישיות הגדירו את האופן ספייס, חילקו אותו לקבוצות ואפשרו מרחב עבודה שקט. כל עמדת עבודה מייצרת מרחב משלה וביחד עם עוד עמדות עבודה אחרות מחלוקת את האופן ספייס לקבוצות. בכל עמדת חוצצים שהם לוחות מחיקים ,תקרה אקוסטית, ומתג לתאורה משלה….

קרא עוד

3 סיבות למה צריך מדפסת תלת ממד למשרד עיצוב משרדים חדשני

מדפסות התלת מימד הופכות לזמינות יותר ויותר ומוסיפות למעצבים בעולם הפיזי חופש פעולה משמעותי. אדריכל או מעצב העובד עם תוכנות תלת מימד, יכול ישר מהמחשב להוציא לפועל פרטים יחודיים לכל פרויקט מחדש ,ללא צורך בשימוש בפרטים קיימים. המדפסת מאפשרת גם ליצור מודלים קטנים מורכבים ביעילות של זמן ולאפשר חקירה והסברה של של המודל למעצב, ליצרן…

קרא עוד

צור קשר

מורן בן-חור

מורן בן-חור

אדריכל

050-276-2762
moran@studioba.co.il
עמרי אמויאל

עמרי אמויאל

מעצב

050-633-0608
omri@studioba.co.il

תנו לנו לחזור אליכם

בן אביגדור 18 תל-אביב, studio@studioba.co.il